ORANGE prináša Banskej Bystrici 150 pracovných miest, premávať začala aj nová autobusová linka

BANSKÁ BYSTRICA, 2. decembra 2011 (tlacovasprava.sk) – Orange slávnostne otvoril nové priestory svojej banskobystrickej centrály. Spolu s týmto priestorovým rozšírením prináša do regiónu 150 nových pracovných miest a zvyšuje tiež pracovný štandard a komfort svojich zamestnancov. V meste zároveň začala v polovici decembra premávať aj nová autobusová linka.

Pásku pred vchodom do nových priestorov Orangeu v Banskej Bystrici symbolicky prestrihol primátor mesta Banská Bystrica Peter Gogola a generálny riaditeľ spoločnosti Orange Slovensko Pavol Lančarič. V nových priestoroch bude pôsobiť úsek služieb zákazníkom, ktorý v Banskej Bystrici zastrešuje komplexnú starostlivosť o zákazníkov Orangeu od fakturácie cez služby call centra až po technickú podporu.

Primátor mesta Banská Bystrica Peter Gogola (vľavo) a generálny riaditeľ spoločnosti Orange Slovensko Pavol Lančarič

Ďalšie pracovné miesta

Do Banskej Bystrice prináša Orange ďalších 150 pracovných miest v oblasti zákazníckej podpory. Časť z nových pozícií bude umiestnená práve v pôvodnej budove a novootvorenej prístavbe na Jegorovovej ulici, ďalšia časť zamestnancov bude pre Orange pracovať prostredníctvom partnera Orangeu a sídliť bude v priestoroch na Dolnej ulici.
„V banskobystrickom regióne patrí Orange do prvej dvadsiatky najväčších zamestnávateľov. Odteraz bude pre nás v Banskej Bystrici pracovať už viac ako 500 ľudí, čo predstavuje približne tretinu zamestnancov Orangeu na Slovensku,“ povedal počas slávnostného otvorenia generálny riaditeľ spoločnosti Orange Slovensko Pavol Lančarič.
Nová časť budovy neprináša len rozšírenie pracovných priestorov, ale zároveň ponúkne zamestnancom viac komfortu vďaka trom novým školiacim miestnostiam, novovzniknutým oddychovým zónam či kaviarni priamo v budove.

Nová autobusová linka

V spolupráci s mestom Banská Bystrica a SAD Zvolen zároveň začne v Banskej Bystrici premávať aj nová pravidelná autobusová linka, ktorá je pre obyvateľov mesta k dispozícii od 11. decembra 2011 a jednu zo zastávok bude mať aj pri budove Orangeu.

Ďalšie informácie :

Peter Tóth
Corporate Affairs Manager
tel. +421 (2) 5851-4818, +421 (905) 014 818
fax: +421 (2) 5851 4053
e-mail: peter.toth@orange.sk

Richard Fides
Media Relations Specialist – spokesman
tel. +421 (2) 5851 4878, +421 (905) 014 878
fax: +421 (2) 5851 4053
e-mail: richard.fides@orange.sk

O skupine France Telecom-Orange

Orange je kľúčová značka skupiny France Telecom, jedného z popredných svetových telekomunikačných operátorov. Je tretím najväčším mobilným operátorom a druhým najväčším poskytovateľom širokopásmového internetu v Európe. V júni 2006 sa Orange stal v súlade so stratégiou NExT zameranou na integráciu operátorov v skupine France Telecom jednotnou značkou pre ponuky mobilných, širokopásmových a multi-play služieb vo Francúzsku, Veľkej Británii, Holandsku a v októbri aj v Španielsku.
France Telecom-Orange je jedným z vedúcich telekomunikačných operátorov na svete s viac ako 170 000 zamestnancami na celom svete. K 30. septembru 2011 dosiahla Skupina výnosy na úrovni 33,8 miliardy eur a eviduje vyše 221 miliónov zákazníkov v 35 krajinách sveta. Z toho 162 miliónov tvoria zákazníci mobilných služieb a 14 miliónov užívatelia širokopásmového internetu. Firemné komunikačné riešenia a služby ponúka skupina pod názvom Orange Business Services a s touto značkou patrí medzi svetových lídrov v poskytovaní telekomunikačných služieb nadnárodným spoločnostiam. France Telecom (NYSE:FTE) je spoločnosť obchodovaná na burzách Euronext Paris Eurolist a v New Yorku. Ďalšie informácie o skupine Orange a France Telecom nájdete aj na stránkach http://www.orange.com, http://www.orange-business.com, http://www.orange-innovation.tv,  http://www.francetelecom.com.

O spoločnosti Orange Slovensko
Orange Slovensko je integrovaný telekomunikačný operátor poskytujúci komplexné telekomunikačné služby v najmodernejšej mobilnej a pevnej sieti na Slovensku. Je najväčším mobilným operátorom na Slovensku. K 30.9.2011 evidoval 2,89 milióna aktívnych zákazníkov mobilnej siete, ktorej signálom pokrýva 99,6% populácie a vyše 90% územia SR a ďalších takmer 50 000 zákazníkov FiberNetu, FiberTV a FiberTelu v pevnej optickej sieti. Spoločnosť Orange Slovensko dosiahla ku koncu septembra 2011 výnosy na úrovni 550 miliónov eur. Orange je vedúcim poskytovateľom mobilných telekomunikačných služieb aj pre firemný segment. Okrem mobilnej dátovej siete druhej generácie s celonárodným pokrytím je Orange vedúcim poskytovateľom mobilného širokopásmového internetu v najväčšej 3G sieti na Slovensku s bezkonkurenčným pokrytím takmer 70% populácie SR, čo predstavuje viac ako 3,7 mil. obyvateľov v 136 mestách a 419 priľahlých obciach. Vysokorýchlostná mobilná dátová sieť Orangeu v štandarde HSPA+, ktorá je dostupná na celom území SR pokrytom signálom UMTS, podporuje v súčasnosti rýchlosti odosielania dát do 21,1 Mbit/s. Pre takmer 35% populácie SR je k dispozícii s rýchlosťou až 42,2 Mbit/s. Orange Slovensko je prvý telekomunikačný operátor na Slovensku, ktorý spustil najmodernejšiu pevnú sieť novej generácie na báze FTTH (Fiber To The Home – optika do bytu), ktorá v súčasnosti pokrýva viac ako 311 tisíc domácností v 17 mestách. Kvalita služieb spoločnosti Orange Slovensko spĺňa kritériá certifikátu ISO 9001:2000 podľa medzinárodného štandardu kvality. Nezávislí audítori potvrdili, že Orange Slovensko má vybudovaný systém riadenia, ktorý zákazníkom zaručuje kvalitné, stabilné a konzistentné poskytovanie služieb. Spoločnosť Orange Slovensko je držiteľom certifikátu environmentálneho manažérstva podľa normy ISO 14001:2004. Na Slovensku je lídrom v oblasti CSR a firemnej filantropie, ktorú zastrešuje prostredníctvom Nadácie Orange – najznámejšej a najdôveryhodnejšej firemnej nadácie na Slovensku. Orange je spoločensky najzodpovednejšia korporácia na Slovensku. Vďaka svojim rozsiahlym a dlhodobým aktivitám v oblasti spoločenskej zodpovednosti získal Orange za rok 2010 už po tretíkrát v histórii mimoriadne významné ocenenie – Hlavnú cenu Via Bona Slovakia 2010 pre veľké podniky za komplexný prístup k zodpovednému podnikaniu. Majiteľom 100% akcií spoločnosti Orange Slovensko je skupina France Telecom prostredníctvom Atlas Services Belgicko. Orange Slovensko je prvý telekomunikačný operátor na Slovensku, ktorý prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti získal potvrdenie o priemyselnej bezpečnosti NBÚ. Orange je jediná spoločnosť na Slovensku, ktorá sa umiestnila šesťkrát po sebe na stupni víťazov rebríčka Firma roka, ktorý každoročne zostavuje ekonomický týždenník Trend. Informácie o spoločnosti Orange Slovensko sa nachádzajú na stránke http://www.orange.sk.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.