Finále Intel Extreme Masters – v susednom Poľsku sa zíde hráčska elita (FOTOGALÉRIA)

BRATISLAVA, 10. januára 2013 (tlacovasprava.sk) – Svetová elita Finále Intel Extreme Masters v susednom Poľsku sa stretne v dňoch 18.-20. januára v hlavnom meste Sliezskeho vojvodstva v Katoviciach na otvorených majstrovstvách Intel Extrem Masters. Zápolenie sa uskutoční v športovej hale Spodek, ktorá je v Poľsku známa ako dejisko rôznych koncertov a športových podujatí.

2

Podujatie je dotované sumou 82 000 USD, ktoré sa rozdelia medzi 24 hráčov hry StarCraft II (32 000 USD) a 8 tímov hry League of Legends (50 000 USD). Víťaz celého podujatia bude zároveň postupujúcim na Intel Extreme Masters World Championship, ktoré sa bude konať na CeBITe 2013 v Nemecku. Okrem samotného hlavného šampionátu sa budú konať aj ďalšie dva turnaje: Counter-Strike Global Offensive a FIFA 13. Ich kvalifikácia bude prebiehať pod názvom „Your road to Katowice“ (Tvoja cesta do Katovíc) ako online turnaj na stránkach ESL.

Organizátori sa okrem hlavných súbojov budú snažiť ale zabaviť aj všetkých návštevníkov. „Zabezpečili sme množstvo atrakcií pre tých ktorí navštívia Intel Extreme Masters v Katoviciach. Tí, ktorí sa prídu pozrieť na boj medzi najlepšími hráčmi sveta sa budú môcť pozrieť aj na Intel Experience Zone, kde sa budú môcť zúčastniť turnaja amatérov alebo sledovať najnovšiu hernú šou,“ – hovorí Krzysztof Pikiewicz, generálny riaditeľ Turtle Entertainment Poland, spoluorganizátor Intel Extreme Masters Katowice.

Čo presne nájdete v Intel Experience Zone? Intel Experience Zone je zaujímavá nielen pre nadšencov elektronickej zábavy ale aj pre fanúšikov nových technológií. Okrem najnovších atrakcií zamierených na fanúšikov e-sport budú mať návštevníci možnosť si zajazdiť v simulátore F1, navštíviť prezentáciu najmodernejších Ultrabookov a najnovších osobných počítačov osadených treťou generáciou Intel ® Core ™ procesorov.” – hovorí Stanislav Góralczyk, Marketingový manažér spoločnosti Intel pre Centrálnu a Východnú Európu,.

Majstrovstvá budú prostredníctvom online prenosu vysielané do 140 krajín využívajúc ESL TV. Súčasná liga Intel Extreme Masters je siedmou sezónou, ktorá začala v auguste 2012 na gamescome v Nemeckom Kolíne nad Rýnom.

Viac informácií o Intel Extreme Masters nájdete na: http://www.intelextrememasters.com

V skratke:
Čo: Intel Extreme Masters Katowice
Kde: Športová hala Spodek, Katowice (Poľsko)
Kedy: 18. – 20. januára 2013
Webový kanál ESL TV bude vysielať všetky zápasy naživo na http://www.esl.tv

O Intel Extreme Masters
Intel® Extreme Masters je elitná, globálna a profesionálna liga, hrajúca sa od roku 2006. K dnešnému dňu bolo v šiestich sezónach na výhrach vyplatených viac ako 2,8 milión dolárov. Liga je považovaná za jednu z najťažších a zároveň divácky zaujímavých. Víťazi elektronických hier z Európy, Ázie a Ameriky bojujú o najlukratívnejšie ceny na svete.

O spoločnosti Intel
Intel (NASDAQ: INTC), svetový vodca v oblasti vývoja polovodičov, vyvíja technológie, produkty a iniciatívy s cieľom sústavne zlepšovať prácu a život ľudí. Ďalšie informácie o spoločnosti Intel nájdete na stránkach http://www.intel.com/pressroom a blogs.intel.com.

Kontakt pre médiá:
Intel Czech PR Consultants
Pavel Svoboda Branislav Matliak
PR Manager, CEE Consultant
Tel: +420 222 090 304 Tel.: +421 905 749 367
Email: pavel.svoboda@intel.com Email: branislav@matliak.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.