Roman Josi najužitočnejší hráč MS 2013, trofej mu odovzdal predseda predstavenstva ŠKODA Winfried Vahland (FOTO)

ŠTOKHOLM, BRATISLAVA, 21. mája 2013 (www.tlacovasprava.sk) – Švédsko je majstrom sveta v ľadovom hokeji 2013. Švédsky tím porazil vo finále Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji IIHF 2013 Švajčiarsko 5:1.

Ako najužitočnejší hráč majstrovstiev bol vyhlásený Roman Josi z tímu Švajčiarska. Trofej mu na záverečnom ceremoniáli odovzdal predseda predstavenstva spoločnosti ŠKODA Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland. ŠKODA ako hlavný sponzor podporila boj o titul už po dvadsiaty prvý raz.

2013 IIHF Ice Hockey World Championship
Predseda predstavenstva spoločnosti ŠKODA Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland odovzdal trofej najužitočnejšiemu hráčovi turnaja Švajčiarovi Romanovi Josimu.

Pred 12.500 divákmi vo vypredanej Globen aréne v Štokholme zvíťazilo národné mužstvo Švédska pomerom 5:1 nad prekvapením turnaja – tímom Švajčiarska.

Ide o deviaty titul majstrov sveta pre tím troch koruniek. Predtým si mužstvo USA v súboji s fínskym tímom zaistilo bronzové medaily.

Po skončení finálového zápasu predseda predstavenstva spoločnosti ŠKODA Winfried Vahland pozitívne zhodnotil tohtoročný sponzoring spoločnost:

Sme radi, že sme našou podporou mohli fanúšikom ľadového hokeja ponúknuť skvelý šport s množstvom hokejových hviezd. Boli to fantastické zápasy, majstrom sveta sa zaslúžene stalo Švédsko. Ako jedna z najznámejších svetových každoročne organizovaných akcií boli hokejové majstrovstvá opäť perfektným miestom pre prezentáciu značky ŠKODA a jej modelov,“ zdôraznil šéf značky ŠKODA.

Za najužitočnejšieho hráča turnaja bol vyhlásený Roman Josi. Trofej v rámci záverečného vyhlásenia víťazov mu na ľade odovzdal profesor Vahland.

ŠKODA podporila Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji IIHF ako hlavný sponzor už po dvadsiaty prvý raz. Účasť českej automobilky je tak najdlhším účinkovaním v pozícii hlavného sponzora v celej histórii športových majstrovstiev, čo bolo oficiálne uznané aj zápisom do Guinnessovej knihy rekordov.

Hlavnú úlohu v tohtoročnom sponzorstve hrala nová ŠKODA Octavia Combi. Súčasne s uvedením tohto modelu na trh zabezpečovalo 45 nových vozidiel Octavia Combi mobilitu funkcionárov a hostí majstrovstiev. Nová generácia vozidla, ktoré bolo v roku 2012 najpredávanejším vozidlom s karosériou kombi v Európe, vstupuje tento mesiac na svetové trhy.

Fotogaléria:

.

Česká automobilka bola v Štokholme a Helsinkách zastúpená silnejšie ako kedykoľvek predtým. Flotila pre funkcionárov a hostí pozostávajúca zo štyridsaťpäť vozidiel, veľké logo ŠKODA v stredovom kruhu ihriska, logá na mantineloch, rovnako ako na dresoch a prilbách alebo akcie pre fanúšikov na štadiónoch a na internete. ŠKODA na týchto majstrovstvách sveta skrátka bola vidieť.

Hoci definitívne údaje zatiaľ nie sú k dispozícii, očakáva sa, že zápasy tohtoročných Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji sledovalo vyše 900 miliónov televíznych divákov na celom svete. Na 64 zápasov dorazilo do Štokholmu a Helsínk celkovo 427 818 divákov.

Aplikáciu „2013 IIHF WM App powered by ŠKODA“ pre zariadenia iPhone, iPad, Android, Windows Phone a BlackBerry, ktorá informovala o priebehu majstrovstiev sveta, si na celom svete zadarmo stiahlo viac ako 280 000 používateľov.

Pre ďalšie informácie, prosím, kontaktujte:
Lucia Busquet, PR manager, ŠKODA AUTO SLOVENSKO s.r.o.
Lucia.busquet@skoda-auto.sk; +421 904 701 345

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.